Promocje Nowości

Terapie zabiegowe z użyciem monokwasów z firmy Peel Mission

peelmission

Ze swojego doświadczenia wysnuwam, że najczęstszym problemem w gabinecie kosmetologicznym jest różnego rodzaju trądzik.

„Trądzik” (łac. acne vulgaris) to choroba skóry, której początek występuje w wieku dojrzewania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych.

Popularne „pryszcze”, czyli zaskórniki i grudki, powstają przy nadmiernym wytwarzaniu łoju (sebum) i wzmożonym rogowaceniu komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Jeśli zaburzone jest rogowacenie się naskórka i jego kolejne warstwy wypełniają i zamykają ujście gruczołów łojowych – powstaje tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku.

Duża ilość zrogowaciałego naskórka i łoju to idealna pożywka dla bakterii (szczególnie z gatunku Propionibacterium acnes). Obecne na powierzchni skóry, rozwijają się bardzo szybko, wywołując proces zapalny, który może powodować pęknięcie ściany przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne.”

Odkąd poznałam Peel-Mission i zobaczyłam efekty stosowania monokwasów z tej firmy, wiedziałam, że chcę pracować na tych produktach. Przede wszystkim, zaskoczyły mnie efekty linii przeciwtrądzikowej:

„Linia ANTI ACNE bazuje na aktywnej substancji jaką jest pochodna kwasu salicylowego (kwas salicylowy połączony z łańcuchem lipidowym) w różnych stężeniach: 10%, 20%, 30% i naturalnym pH ok. 3.

Dzięki swoim właściwościom cząsteczki kwasu salicylowego przenikają w głąb skóry nawet do mieszków włosowych. Peel Mission Anti Acne wpływa na oczyszczenie porów (czyli ujść mieszków włosowych) i zapobiega powstawaniu wyprysków. Dzięki właściwościom antybakteryjnym likwiduje bakterie acne odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Peeling ANTI ACNE złuszcza skórę. Klient może odczuwać podczas zabiegu charakterystyczne szczypanie i pieczenie skóry. Podczas cyklu zabiegów mogą wystąpić zaczerwienienia, podrażnienia skóry. Należy uprzedzić klienta, by nie zrywał złuszczającego się naskórka – aby regeneracja skóry nastąpiła bez blizn. Trzeba zwrócić również uwagę na prawidłową pielęgnację oraz konieczną ochronę przeciwsłoneczną.

Zabiegi Peel Mision linii ANTI ACNE wpływają na:

- redukcję trądziku,
- oczyszczanie zaskórników
- spłycenie blizn potrądzikowych,
- zmniejszenie porów na skórze,
- rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych,
- działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie,
- reguluje wydzielanie sebum (łój skórny).

Czytaj więcej

prod