Promocje Nowości

Peelingi mechaniczne i chemiczne

Nowoczesna koncepcja peelingu to już nie tylko upiększanie i odmładzanie ale i doskonały sposób na uzyskanie zdrowej skóry.

Jeszcze niedawno synonimem peelingu w gabinecie kosmetycznym był zabieg z glikolem w roli głównej. Obecnie absolutną podstawą jest złożona formuła preparatów opracowanych w oparciu nie tylko o wybraną substancję aktywną o działaniu złuszczającym , ale stanowiącą mieszaninę kwasów i składników synergicznie wspomagających ich działanie m.in. antyoksydantów, składników o działaniu przeciwzapalnym i nawilżającym, inhibitorów melaniny, retinoidów i peptydów biomimetycznych. Hity nowoczesnej kosmetologii to kwasy: migdałowy, azelainowy, mlekowy, salicylowy i ferulowy.

Dzięki indywidualnie dobranym mieszankom możemy zaproponować odpowiedni zabieg praktycznie każdej osobie przekraczającej próg gabinetu.

Kwas glikolowy: składnik naturalny, zaliczany do kwasów AHA, zalecany do zabiegów dla każdego rodzaju skóry, skuteczny w zabiegach anty-aging. Wspomaga odnowę skóry, zwiększa jej grubość, mocno nawilża przesuszoną, odwodnioną skórę.

Kwas migdałowy: naturalny składnik gorzkich migdałów, pestek wiśni, zalecany dla cer dojrzałych, wrażliwych, w terapii blizn, w tym także potrądzikowych, w przebarwieniach posłonecznych. Może być stosowany cały rok.

Kwas mlekowy: związek naturalny, występuje w kwaśnym mleku, jabłkach, pomidorach, kiszonej kapuście. Stosowany do bio+liftingu, w zabiegach uelastyczniających skórę. Spłyca zmarszczki zmniejsza pory. Zalecany skórom z problemami trądzikowymi i potrądzikowymi.

Kwas pirogronowy: związek naturalny, występujący w jabłkach i sfermentowanych owocach. Działa termoplastycznie, efektywnie rozjaśnia skórę,, działa sebostatycznie i bakteriostatycznie, stosuje się w przypadku blizn, szczególnie potrądzikowych, w nieprawidłowej pigmentacji skóry, w fotostarzeniu i zaburzeniach rogowacenia naskórka.

Peelingi mechaniczne:

- peeling enzymatyczny

- peeling z mikrogranulkami jojoba